HAKKIMIZDA

İrday Hakkında

İrday Eğitim matematik okuryazarlığı eğitiminden başlayarak lisansüstü matematik eğitimine kadar çok geniş bir yelpazede matematik eğitimi yapan bir kurumdur.

İrday Eğitim kurucusu Mehmet İrday tarafından 1999 yılından bu güne Adana ve Ankara’da vermiş olduğu eğitim hizmetlerine 2016 yılı itibariyle sadece İstanbul merkezli kurumunda faaliyetlerine devam etmektedir.

Kurulduğu ilk günden itibaren sadece matematik eğitimi verilen kurumumuzda ‘Aşk ile matematiğe dokunun !’ mottosuyla yola çıkılmış ve hayata tam manasıyla matematik ile dokunmaya çalışılmıştır.

Sınav kaygısından uzak bir matematiksel içerik sağlamaya ancak sınav gerekliliğini de göz ardı etmeden bir eğitim vermeyi amaçlayarak tüm matematik materyallerimizi ve anlatım senaryolarımızı dünya literatürünü inceleyerek hazırlayıp , kişisel ilgi ve takiple öğrencilerimizle paylaşıyoruz.

Matematiği
hayatımıza
dahil edebilmek

Farkında olmasak bile aslında
matemetiğin içinde olduğu
bir hayatın içinde yaşıyoruz.
Hayatımıza matematiği dahil
ettikçe hayata bakış açımız
biraz daha farklılaşıyor.

Bu paylaşımlarımız ile matematik eğitiminin bir evrensellik olgusunun içinde olduğunu göstermeye ve öğrencilerimizin de tüm akademik hayatları boyunca bu olgunun farkında olabilmelerini sağlamaya çalışıyoruz.

Sınav deneyimi

Kurucumuz Mehmet İrday 1994 yılından itibaren Türkiye de yapılan tüm Üniversiteye Giriş Sınavlarına (ÖSS-ÖYS-YGS-LYS) , Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Sınavlarına (LES -ALES), KPSS ve ÖABT Matematik sınavlarına ayrıca Yurtdışı Üniversitelerine kabul için gereken SAT,ACT ve AP sınavlarına da katılarak sınavlarda sorulan matematik sorularının farklılık, yaratıcılık ve sınama özelliklerine, matematiğin tüm dünyada aynı yaş grupları üzerinde nasıl uygulandığına, farklılıklarına ve bu farklılıkların matematik öğretimi üzerindeki etkilerini görmektedir.